İZMİR MENDERES İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİKLER HOBİ BAHÇESİ KURDU

Öğrenciler, zil çaldığında hobi bahçelerine giderek toprağı temizleyip havalandırıyor, tohumlarını ekiyor, sulama yapıyor ve ürünleri özenle büyütmeye çalışıyor. Rokadan ıspanağa, sarımsaktan patatese pek çok ürünün olgunlaşmasını bekleyen öğrenciler; dayanışmayı, sorumluluk almayı, paylaşmayı ve sabretmeyi aynı anda öğreniyor. 
MİNİKLER HOBİ BAHÇESİ KURDU

             İlçemiz Bulgurca İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, zil çaldığı gibi beton alanlarda oyun oynamak yerine kendi ekip biçtikleri hobi bahçelerine koşuyor. Öğrenciler, gözü gibi baktıkları bahçelerinde dayanışmayı, sorumluluk almayı, paylaşmayı ve sabretmeyi öğreniyor.Öğrencilerin teneffüslerde sık sık arbede yaşamasını engellemek, dayanışmayı, sorumluluk almayı, paylaşmayı ve sabretmeyi öğretmek amacıyla dudak ısırtan bir proje başlattı. Uygulamada, dönüşümlü olarak her öğrenci grubu bir hobi bahçesine sahip. 

           Okul Müdürü Gül Papatya Demirci, hayata geçirdikleri projeyi şu sözlerle anlattı:

“Özellikle teneffüslerde yaşanan arbedelerin sebeplerini araştırdık. Okuldaki beton alanda çocuklar birbirlerini itip kakıyorlardı ve bu durum oyun haline dönüşmüştü. Çocuklarımız 100 dakikalarını bahçede geçiriyorlar ve bu 100 dakikayı dolu dolu geçirmeleri için hobi bahçeleri projesini başlattık. Her gün farklı gruptaki öğrenciler bahçelerinde ekip biçiyor. Hem paylaşmayı hem de sabretmeyi öğreniyorlar. Çocuklarımız burada bir rekabet içerisinde değil. Sulanmamış bir bahçe gördüklerinde kendilerinin olmayan bahçeleri de suladıklarını gördük.”

 

        Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüsel YILDIZ; ´´Yapılan bu çalışma çocuklarımızı birçok yönden geliştirecektir,hayata insanlara bakış açılarının değişeceğini ve o toğrağa uzanan ellerin okulda ki başarılarını etkileyeceğini biliyorum.Projede emeği geçen okul müdürümüzü,öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi yürekten kutluyor ve farkındalık yaratan bu proje için teşekkür ediyorum´´ dedi.

21-11-201721-11-201721-11-201721-11-201721-11-201721-11-2017

Kasımpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No 115/1 Kat 3 35470 Menderes / İZMİR - 0 232 782 14 77 - 0 232 782 25 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.