İZMİR MENDERES İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU´nun Sene Sonu Karne Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU´nun Sene Sonu Karne Mesajı.

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Velilerimiz ve Sevgili Öğrenciler…

Öğrenci, öğretmen, yönetici, veli ve eğitim personelinin büyük emekleri ve fedakârlıklarıyla Menderes İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılını başarılı bir şekilde sona erdirmenin sevincini ve gururunu hep birlikte gönülden yaşıyoruz. Bu büyük ailemizin her bireyini saygıyla selamlıyor, öğrencilerime sevgilerimi iletiyorum.

 

 Değerli Meslektaşlarım,

Görevden öte büyük fedakârlıklarla bir yaşam biçimi haline getirdiğiniz öğretmenlik mesleğini hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğinizi ortaya koyarak icra etmektesiniz. Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük katkıyı şüphesiz sizler sunmaktasınız. Çocuklarımızın vatansever, dünyayı ve kendi kültürünü yakından tanıyan, sorunlara duyarlı,21.yy. becerilerine sahip, dinamik, aklı başında, gelecekleri ile ilgili doğru kararlara alabilen, yüksek ahlaklı bireyler olarak yetişiyor olması bizleri sevindiriyor ve gururlandırıyor. Donanımlı ve her yönden kabiliyetli gençlerimizin yetişmesi sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Başarılı ve özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinizi kutluyor, teşekkür ediyor, iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerine, vatanımıza, milletimize yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması görevi de bizlere düşmektedir. Bu amaçla okullarımızda her türlü altyapı eksikliklerini gidermek, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya, gerekli tedbirleri almaya gayret göstermekteyiz.Siz Kıymetli Velilerimizin de olumlu ve yönlendirici katkıları, çocuklarımıza yapacakları rehberlik; onların üretken, araştıran, yorumlayan, sağlıklı bireyler olarak yetişmesinde önemli bir etkendir. Gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilmemiz için bilgi ve donanıma sahip olmamız gerektiğinin bilincinde olarak çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız yatırımlara özen göstermeye, bunları kaliteyle sürdürmeye devam edeceğiz. Çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz güzel zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi, alaka ve sevginiz onların hayat karşısındaki duruşlarını belirleyerek başarılarını arttıracak ve ne istediğini bilen bireyler olarak yetişmelerini sağlayacaktır.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,                                              

Bir eğitim öğretim yılını başarı ile sonlandırdınız. Her biriniz bu maratonun sonunda sevdiklerinizle beraber güzel bir tatili hak ettiniz. Tatil sürecinde öncelikle yorgunluklarınızı bir kenara bırakarak iyice dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte kişisel gelişiminizi destekleyecek sosyal, kültürel etkinliklerle güzel bir zaman dilimi geçirmenizi, spor ve sanatla meşgul olmanızı, tatilde özellikle bol bol kitap, dergi, gazete okumanızı tavsiye ediyorum. Okuduğunuz her bir kitap yaşamınıza yeni bir ışık /rehber olacak fikirsel gelişiminize katkı sunacaktır. Teknolojinin hızla ilerlediği günümüz dünyasında bilgi akışı hızla gerçekleşmektedir. Sizler var olan mevcut bilgilerinizle yetinmeyin. Her yeniliği, ilerlemeyi ve gelişmeyi takip edin. Ülkemizde ve Dünyada yaşanan sorunlardan haberdar olun. Çevrenizdeki sorunlara karşı duyarlı olun. Kendi imkânlarınız ölçüsünde bu sorunları çözmeye gayret edin. Çok okuyarak, araştırarak hem bilgi hem de beceri anlamında kendinizi daima geliştirin.Siz Türkiye’mizin yarını, aydınlık geleceğisiniz. Ülkemizin bilimde, sanatta, kültürde ve sporda güçlü bir toplum olmasında sizin yoğun çabalarınız ve çalışmalarınız etkili olacaktır. Millî ve manevi değerlerinize, özellikle de vatanınıza, bayrağınıza, milletinize bir toplumu millet yapan tüm değerlerinize sahip çıkın. Sizler çok önemli, değerlisiniz.Bu duygu ve düşüncelerle Sizlere iyi tatiller dilerken, İlçemiz genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, okul personellerimize teşekkür ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, selam ve saygılar sunuyorum.

 

 

Kasımpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No 115/1 Kat 3 35470 Menderes / İZMİR - 0 232 782 14 77 - 0 232 782 25 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.