İZMİR MENDERES İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU´nun "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU´nun "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı

           Bugün millet iradesinin vatan ufkunda bir güneş gibi doğmasına vesile olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

                Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün önderliğinde tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920’de bir güneş halini almış ve vatanın dört bir yanını aydınlatmıştı. Bu güneş öyle bir aydınlık saçıyordu ki adeta bir baharı, bir dirilişi müjdeliyordu. O yıllara dönüp bakacak olursak; düşman devletler tarafından dört bir yanı esir alınan, esaret zinciri vurulmaya çalışılan vatanımız karanlık günlerden geçiyordu. Bu süreçte Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, milleti söz sahibi yapmak istemiş ve Türk Milletinin iradesini temsil eden, Birinci Büyük Millet Meclisini açmıştır. İşte 23 Nisan günü, milletin kendi kaderini kendi eline aldığı, var olma savaşını verdiği, imanı tam, kahraman bir ulusun, şaha kalktığı, haklarını kazanarak egemen olduğu ve bunu bütün dünyaya ilan ettiği gündür.

               Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün dediği gibi milletimize ve milli egemenliğimize karşı dâhili ve harici düşmanlarımız her zaman olmuştur. İşte bu dâhili düşmanlar gazi meclisimizin açılması üzerinden yıllar geçse de, milli egemenliği yine prangalara mahkûm etmeye çalışmış ancak milletimizin demir yumruğu ile toz duman olmuşlardır. 15 Temmuz gecesi gazi meclisimize ve milli egemenliğe hançer saplamak isteyen hainlere milletimiz gereken cevabı vermiş ve onları tarihin utanç sayfalarına hapsetmiştir! Bundan sonra da milli birlik ve beraberliğimize göz diken dâhili ve harici düşmanlara karşı aynı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi tek yumruk, tek yürek ve tek millet olarak en sert cevapları vermeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

               Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor;

23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

                                                                                      Aydın YÜZBAŞIOĞLU

                                                                                  Menderes İlçe Milli Eğitim Müdürü

  

Kasımpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No 115/1 Kat 3 35470 Menderes / İZMİR - 0 232 782 14 77 - 0 232 782 25 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.