İZMİR MENDERES İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU´nun "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU´nun

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

     İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşa etmektir. Böyle büyük ve mukaddes bir yükün taşıyıcısı olan öğretmenlerimiz; sabırla, sebatla ve azimle her şeyden önce ilgiyle ve sevgiyle mesleklerini icra etmekte ve geleceğe dair yeşerecek her umudun ışığı olmaktadır.

Öğretmenler, bir nakkaşın sanatkârane işçiliğinin özeniyle nakşetmek üzere en büyük hazinemiz olan evlatlarımızı kendisine emanet ettiğimiz büyük sanatkârlar? Böylesine mukaddes görevlerle donatılmış, dünyanın en kutsal ve kadim mesleklerinden olan öğretmenlik; bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde her zaman çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimiz, dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere taşınmasında öncü durumundadır. Dolu dolu geçen yıllar, öğretmen için tatlı bir mazidir. Ama yetiştirdiği öğrencilerin her biri bir ödül, geleceğe dair bir izdir.

Değerli öğretmenlerim,

Millet için, vatan için, ortak mutluluk için, sağlıklı, güvenli bir toplum için, daha güçlü bir devlet için en büyük görev sizlere düşmektedir. Sizlere emanet edilen yavrularımızı, milli, manevi, kültürel değerlerimiz doğrultusunda, memleketini ve milletini seven, çalışkan, vicdanının sesini dinleyen, haktan, doğrudan yana, gelenek ve göreneklerine yabancılaşmayan birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururu sizlerin olacaktır. Ülkemizin geleceği, sizin kutsal emekleriniz üzerinde inşa edilecek.

       Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, onları minnetle anıyoruz. Geleceğimizi büyük fedakârlıklar, sabır ve özveriyle inşa eden;  bugünümüzün ve yarınlarımızın mimarı olan öğretmenlerimizi sevgiyle selamlıyor, tüm meslektaşlarımın Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                 Aydın YÜZBAŞIOĞLU

                                                                                                                                                                                                                                                       Menderes İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kasımpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No 115/1 Kat 3 35470 Menderes / İZMİR - 0 232 782 14 77 - 0 232 782 25 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.