İZMİR MENDERES İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

     Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. Kuruluş Yıldönümü'ne kavuşmanın gururunu yaşadığımız bu anlamlı günde ülkemizdeki ve dünyadaki tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tebrik ediyorum.

          23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki istiklal mücadelesinin ve Türk Milletinin yeniden dirilişinin timsali olmuştur.      

              Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, milli iradenin hayat bulduğu bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklara armağan edilen tek ve evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklarımıza olan güveninin de ifadesidir.

                 Yarınlarımızın Teminatı Sevgili Çocuklarımız,

           Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Sizler milletimiz için sevinç ve ümit kaynağısınız. Biliyoruz ki, yarınlarımız sizin sayenizde emin ellerdedir. Ülkemiz sizin çabalarınızla ve başarılarınızla yeni ufuklara ulaşacaktır. Gelişen dünyada adından daha da çok söz ettirecektir. Kardeşlik ve huzur içerisindeki milletimiz, ay yıldızlı bayrağımız, geleceğin büyükleri olan siz çocuklarımız sayesinde daha büyük bir şanla ve şerefle dalgalanmaya devam edecektir.

        Bu duygu, düşünce ve umutlarla; İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Aydın YÜZBAŞIOĞLU

                                                                                   Menderes İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kasımpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No 115/1 Kat 3 35470 Menderes / İZMİR - 0 232 782 14 77 - 0 232 782 25 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.