İZMİR MENDERES İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU´nun "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU´nun

                              

       "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir." anlayışıyla kurulmuş, milli iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin tecellisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100. kuruluş yıl dönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularımla kutluyor, bu özel ve anlamlı günün çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

         "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır." inancıyla başlatılan bağımsızlık mücadelesi, Anadolu'nun dört bir yanını aydınlatmış, diriliş ruhuyla bir milleti şaha kaldırmıştır. 23 Nisan 1920, yurdun her köşesinden yükselen bağımsızlık ateşinin ortak bir iradeye, ortak bir coşkuya dönüştüğü gün; milletimiz ve ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasıdır.

          23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki istiklal mücadelesinin, Türk Milletinin yeniden dirilişinin timsali olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 100 yıldır başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere, onlara daha iyi bir gelecek hazırlamak için 23 Nisan 1920 ruhu içerisinde çalışan, bağımsızlığın ve milli egemenliğin sembolüdür.

          Tüm yokluklara rağmen milli ve manevi değerlerinden aldığı güçle yurdunu korumaya çalışan vatansever milletimiz, büyük bir azim ve kararlılıkla cephede düşmana karşı yurdunu savunan kahraman ordumuz ve aldığı demokratik kararlarla tüm yurdu temsil ederek Milli Mücadeleyi zafere taşıyan meclisimiz sayesinde yurdumuz düşman işgalinden temizlenmiş, milletimiz bağımsızlığa kavuşmuştur.

           100 yıldır varlığını sürdüren meclisimiz, bir asırlık ulu bir çınar gibi köklerini sımsıkı bir şekilde vatanımızın topraklarına sararak milli egemenliğimizin bugün ve gelecekteki teminatı olmuştur.

           Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, milli iradenin hayat bulduğu bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklara armağan edilen tek ve evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklarımıza olan güveninin de ifadesidir.

          Ülkemizin ve tüm dünyanın Covid-19 Pandemisi nedeniyle zor günlerden geçtiği bu dönemde; bu yıl  23 Nisan' ı büyük bir coşkuyla halkımızla beraber omuz omuza kutlayamamanın burukluğu içerisindeyiz. Fakat şunu biliyoruz ki ; okullarımız kapalı olsa da, evlerimizden çıkamasak ta, gönüllerimiz her zaman beraber ; gelecek günlerin güzel olacağına dair inancımız bir o kadar sağlamdır.  Gelecek 23 Nisan şenliklerini  yine büyük bir coşkuyla kutlayacağız, çocuklarımız hep beraber sınıflarını süsleyecekler ,şiirler okuyacaklar , şarkılar söyleyecekler...

  Yarınlarımızın Teminatı Sevgili Çocuklarımız,

           Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Sizler milletimiz için sevinç ve ümit kaynağısınız. Biliyoruz ki, yarınlarımız sizin sayenizde emin ellerdedir. Ülkemiz sizin çabalarınızla ve başarılarınızla yeni ufuklara ulaşacaktır. Gelişen dünyada adından daha da çok söz ettirecektir. Kardeşlik ve huzur içerisindeki milletimiz, ay yıldızlı bayrağımız, geleceğin büyükleri olan siz çocuklarımız sayesinde daha büyük bir şanla ve şerefle dalgalanmaya devam edecektir.

          Bu duygu, düşünce ve umutlarla Gazi Mustafa Kemal ve İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; ülkemizin, milletimizin, dünyanın geleceği ve barışa katkısı açısından önem arz eden, istiklâlimize giden yolun başlangıcı; milletimizin mukaddesi ve çocuklarımızın sevinci, hakimiyet-i milliyenin en öz ifadesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                          Aydın YÜZBAŞIOĞLU                       

İlçe Milli Eğitim Müdürü                     

Kasımpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No 115/1 Kat 3 35470 Menderes / İZMİR - 0 232 782 14 77 - 0 232 782 25 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.