İZMİR MENDERES İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU´nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU´nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı.

15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sela sesleri arasında sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı.. Düşmanın harp sahasında bile yapmadığı alçaklığı üç beş haramzade aziz milletimize reva gördü. O akşam sokakları ve meydanları dolduran  ruh, şu dizelerde gizli;

Çok, çok erken okundu selan

Daha tankların önüne geçmeden Ve sen öldüğünü bilmeden...

Alt yazılı bir gecenin Destanıydı ölümün sessizliğine Koşan gözlerin

Kefenim olur belki Diyerek giydiğin beyaz gömleğin 

Ne olur susma dedim sustun 

Bana anlatmayacak mısın cenneti?

İhtilal mi darbe mi? Gündüz hangisi? Gece hangisi?

Dur diyen ellerinde şahadet şerbeti, için yanarken içtiğin su gibi

Kana kana, doyasıya 

Tadını anlat desem Şahadetin tarifi olur mu ki?

Çok, çok erken okundu selan bin vurup, bir vurulmadan ve sen öldüğünü anlamadan...      

 

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. 

 15 Temmuz'da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale'de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı ve büyük Türk milleti vardı. Bu darbe girişiminde, milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt'te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.

Milletimiz, o gece, tıpkı 721 yıl önce Söğüt'te, 566 yıl önce İstanbul'da olduğu gibi, Anadolu topraklarını  istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı  Çanakkale'de, Dumlupınar'da ne cevap vermişse, 15 Temmuz'da da aynı cevabı vermiştir.  T.C Devleti, Milleti 7 bin yıllık geçmişi olan kadim bir devlet ve millettir. Devlet hafızası güçlüdür. Bu hafıza kendisini devlet refleksi olarak göstermiştir. Kurşuna yürüyen bu memleketin aziz evlatları genlerindeki binlerce yıllık ruhla hareket etmişlerdir.

Türkiye'yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu darbe girişimi milletimize, Meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Ordumuz ve Mehmetçiğimiz bizim gözbebeğimizdir. Cumhurbaşkanımızın, Başkomutanımızın önderliğinde,  aziz milletimizin kararlı ve dik duruşuyla alçak darbe girişimi püskürtülmüştür. Halkın gücü tankın gücünü yenmiştir.

Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla, Türkiye, artık yeni bir döneme girmiştir. Bu güzel ülke, artık, 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür. 

Allahu ekber nidalarıyla 15 Temmuz gecesinin karanlığında bir ışık gibi parlayan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor,  Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 

15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun !

                                                                                                                                                                                                    Aydın YÜZBAŞIOĞLU

                                                                                                                                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kasımpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No 115/1 Kat 3 35470 Menderes / İZMİR - 0 232 782 14 77 - 0 232 782 25 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.