İZMİR MENDERES İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın Yüzbaşıoğlu'nun 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın Yüzbaşıoğlu'nun 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı.

             10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

             Türk ulusunu; bağımsızlığa kavuşturan, onu çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası olarak gören ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran, adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde O'nu saygı ve minnetle anıyoruz.

                Yaşamını milletine  adayan, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni ve güçlü bir devlet var eden; eşsiz bir lider,  mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan ve dahi olan Atatürk dünyaya gelmiş eşsiz insanlardan birisidir.

                 Atatürk, hem milli mücadele hem de Cumhuriyeti inşa sürecinde daima ileriye bakmış ve ileriye yürümüştür. 

                 Yaşadığımız modern çağda; ileriyi görebilen ve hep daha ileri gitmeyi amaçlayan, bilim ve teknolojiyi hayatına yansıtan ve üreten, vatanına ve milli değerlerine  bağlı, tarihine sahip çıkan ve saygı duyan, çalışkan, üretken  yeni nesiller yetiştirmek  O' nun mirasına saygı göstermenin ilk adımıdır. Bu adımı atarken, yeni neslin geçmişini iyi bilmesi ve özümsemesi gerekmektedir. Bunun içindir ki her fert üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olmalıdır.

               '' Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.'' Sözüyle milletimizin karakterini ifade eden Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin hedefini de '' Muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak'' olarak belirlemiştir. Bu Yüce Milletin fertleri olarak bizlere düşen O'nun hedef olan; muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkabilmek için, birlik ve beraberlik içinde bütün gücümüzle çalışmak, kültürümüzün ? medeniyetimizin ve tarihimizin anlamını, ehemmiyetini ve güzelliklerini gelecek nesillere aktarmaktır.

               Bu duygu ve düşüncelerle edebiyete intikalinin 81. Yıldönümünde Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal savaşımızın tüm kahramanlarını; milletimizin  ve devletimizin bağımsızlığı, bütünlüğü, birlik ve beraberliği, halkımızın huzuru için canlarını seve seve feda eden aziz Şehitlerimizi ve fedakadar Gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyorum.

  

      Aydın YÜZBAŞIOĞLU                                                                                                                                                                                                                     Menderes İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kasımpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No 115/1 Kat 3 35470 Menderes / İZMİR - 0 232 782 14 77 - 0 232 782 25 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.