İZMİR MENDERES İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğimi Yönetiyorum Projesi İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında Düzenlenen Törenle Tanıtıldı.

Geleceğimi Yönetiyorum Projesi İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında Düzenlenen Törenle Tanıtıldı.

 

Menderes Kaymakamlığı tarafından başlatılan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen Geleceğimi Yönetiyorum Projesi Tanıtımı ve Sertifika Töreni İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nda düzenlenen törenle tanıtıldı.

Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Bahri TİRYAKİ ve Kıymetli eşi Hâkim Selşah EKER TİRYAKİ, Menderes Belediye Başkanımızın kıymetli eşi Esra SOYLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Mehmet Tahir BÜDÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın YÜZBAŞIOĞLU, Geleceğimi Yönetiyorum Projesi Koordinatörü Milli Eğitim Şube Müdürü Pelin ALDEMİR, İTÜ Geliştirme Vakfı Okul Yöneticileri, Proje Okullarının müdürleri, AÇEV İzmir İl Temsilcisi Fatma DAYIOĞLU, Öğretmenler ve Veliler Katıldı.

Menderes Kaymakamlığı bünyesinde ve sorumluluğunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Pelin ALDEMİR VE İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli okul müdürlüleri ve öğretmenler tarafından yürütülen “GELECEĞİMİ YÖNETİYORUM” projesi 2017 Haziran ayından beri bağımlılıkla mücadelede farkındalıklar geliştirdi.

Tören konuşma yapan Geleceğimi Yönetiyorum Projesi Koordinatörü Pelin ALDEMİR; Sağlıklı nesil yetişmesi için hayati bir proje olduğundan bahsederek, projenin en temel faaliyetinin 7’den 70’e herkesin her türlü bağımlılıkla mücadele konusunda bilinçlendirilmesinin ve çeşitli eğitimlerle bilgilendirmenin önemli olduğunu ayrıca;

Öncelikle bu işin lokomotifi olan eğitim camiası; üzerine düşen tüm sorumlulukları alarak Menderes İlçesinde her tür ve düzeyde 6 okulu pilot okul olarak belirledi. Alanında uzman kişiler tarafından verilen pedagojik temelli eğitimlerde toplamda 4000 kişiye; ailelere, öğrencilerimize, idarecilerimize, öğretmenlerden yardımcı personellere kadar projenin ilk ayağı olan KORUYUCU –ÖNLEYİCİ eğitim faaliyetlerini tamamlayarak gençlerimiz için ortak bir yaklaşım, ortak bir dil geliştirdik.

Projemizin ikinci ayağı olan sosyal kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler kapsamında Öğrenci ve velilerimizin birlikte eğlenceli-eğitici vakit geçirebilmeleri için çeşitli aktiviteler organize ettik. Bu sayede yüzlerce ailenin, binlerce çocuğun hayatlarına mutlu dokunuşlar yaptığımızı düşünüyoruz. Zaten projemizin de amacı geleceğimizin teminatı ve milletimizin gözbebeği çocuklarımızın göz göre göre yok olmasını engellemek, onları daha sağlıklı, mutlu, başarılı, üretken ve problem çözen bireyler olarak geleceğe hazırlamaktır.

 

Projemizin en önemli ve en farklı özelliği, tüm etkinlikleri öğrenci ve veliler ile birlikte gerçekleştirmemizdir. Bu ortak ve doğru ilgidir. Geleceğimi Yönetiyorum tüm bağımlılıkların ele alındığı, çocuğun hayatındaki herkesi bir bütün olarak kabul eden kapsamlı ilk ve tek projedir. Hatta tüm bağımlılıkların temelini oluşturan ve psikolojik bir sorun olan duygusal bağımlılıkla mücadeleyide öngören projemizin,  tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak devam ettiğini ifade etmiştir. 

22-06-201822-06-201822-06-201822-06-201822-06-201822-06-201822-06-201822-06-2018

 

Kasımpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No 115/1 Kat 3 35470 Menderes / İZMİR - 0 232 782 14 77 - 0 232 782 25 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.